Пам`ятка круізера

Пам`ятка круізера

Загальна інформація:
 В аеропорт слід прибути за 2 години до вильоту міжнародного рейсу. Будь ласка, перевірте наявність з собою наступних документів:
 - Закордонний паспорт, що діє не менше 6 місяців з моменту закінчення поїздки (з заздалегідь оформленої візою / візами);
 - Авіаквитки;
 - страховий поліс;
 - Круїзний квиток (ваучер);
 - Довіреність на обох батьків (для дітей, що виїжджають з одним з батьків).

 • По чинному Законодавству України дозволено вивезення готівкової валюти в розмірі до 10 тис. Євро на кожного туриста. Якщо Ви вивозите понад цієї суми, то необхідно при собі мати банківські документи. Рекомендуємо також, задекларувати при вильоті з України всі цінні предмети, що належать Вам (золоті прикраси, коштовності, дорогу  • Якщо вашого багажу немає вже підозріло довго, то необхідно звернутися до представника авіакомпанії, що  перевозила Вас, або до співробітника стійки розшуку багажу Lost & Found, яка є практично в кожному міжнародному аеропорту. Там необхідно заповнити акт розшуку багажу. В акті зазначаються зовнішні прикмети валізи: форма, колір, матеріал, дані на іменній бірці, наявність або відсутність коліщаток і ручок. Пасажир також зобов'язаний пред'явити представнику авіакомпанії відривний талон багажної бірки, наклеєний на обкладинку авіаквитка. Акт необхідно скласти в двох примірниках - один залишається у співробітника Lost & Found, а другий залишити у себе.

Більшість міжнародних авіакомпаній «підключені» до системи світового пошуку багажу. Тому складений на комп'ютері акт відразу вноситься в загальну мережу пошуку World Tracer, де система починає шукати відповідності між заявкою пасажира та інформацією про знайдений багажі. Пасажиру на руки видається роздруківка з номером заявки на розшук.

• Практично всі митні служби світу обмежують провезення продуктів харчування, напоїв і сигарет через кордон. Просимо Вас утриматися від провозу вищеназваних товарів, якщо Ви не ознайомилися з правилами їх ввезення. Як правило, цінності і товари на велику суму, що ввозяться в іноземні держави, обкладаються митом. Якщо Ви провозите крім речей для особистого користування товари для комерційної реалізації, поцікавтеся сумою мита.
• Практично всі країни світу практикують повернення податку на додану вартість. Якщо Ви придбали товари і бажаєте повернути податок на додану вартість, будьте готові до того, що Вас попросять пред'явити на кордоні чеки і спеціальні рахунки, виписані на спеціальних бланках із зазначенням паспортних даних покупця, а також сам товар в упаковці. Як правило, податок повертається в спеціальному пункті  аеропорту ще до проходження прикордонного контролю - будьте уважні. Як правило, при поверненні податку є певна мінімальна сума, якщо товар куплений на меншу суму, то податок не повертається. Про величину цієї суми Ви дізнаєтеся при оформленні рахунку.

 Фактори ризику:
 • При наявності хронічних захворювань рекомендуємо вам заздалегідь проконсультуватися у Вашого лікаря з метою недопущення загострень при відвідуванні країни. Врахуйте, що більшість видів медичного страхування поширюється тільки на нещасні випадки і раптові захворювання, що не носять хронічного характеру. У цьому випадку, якщо у Вас відбувається загострення вашого хронічного захворювання, медична страховка допомогти не зможе. Витрати на лікування за кордоном доведеться сплатити.
 • Виїжджаючи за кордон, пам'ятайте про можливість терористичних актів. Дотримуйтесь цих заходів особистої безпеки.
 • Будь ласка, переконайтеся, що крім банківських карт у Вас є необхідні готівкові кошти для покриття витрат. Розблокування коштів при списанні з банківської карти при міжнародних платежах відбувається із затримкою (іноді до одного місяця).
 • Контролюйте свої витрати на борту і збирайте чеки, які підписуєте після надання послуг або покупок на борту. Вони допоможуть Вам у випадку, якщо у Вас будуть розбіжності в фінальному рахунку в кінці круїзу.
 • Пам'ятайте, що вода в басейні і джакузі на лайнері досить сильно обробляється хімічними речовинами, які забезпечують дезінфекцію води, проте можуть бути нещадні до купальних костюмів.
 • Майте на увазі, що обмінювати валюту краще не в готелі і на лайнері (якщо там нижчий  обмінний курс), а в банку. Обов'язково беріть чек на обмін. Він може Вам знадобитися при зворотному обміні валюти на кордоні (уточніть у супроводжуючого, чи обмінюється  валюта назад).
 • Залишаючи чайові, пам'ятайте, що вони можуть бути включені у вартість замовлення (див. В рахунку графу "service charge"). Якщо вони не включені, як правило, вони складають 10% від вартості замовлення.
 • Користуйтеся таксі, уникайте приватних перевізників. Не забувайте подивитися на лічильник, коли Ви сідаєте в таксі.
 • У готелях і на лайнері забороняється користуватися нагрівальними приладами. Речі на  прання, хімчистку або прасування Ви можете віддати покоївці (в спеціальному пакеті готелю або корабля з описом). Ці послуги оплачуються додатково.
 • Якщо Ви вважаєте, що будь-які послуги Вам надаються не належним чином, ми рекомендуємо в першу чергу зв'язатися з «Ресепшн» на кораблі, якщо питання не буде вирішене, необхідно зв'язатися по телефону з Вашим менеджером.

Правила особистої безпеки:
 • Зберігайте гроші і цінності в сейфі Вашої каюти, не залишайте цінних речей на відкритих місцях в каюті.
 • Перед поїздкою зробіть ксерокопію Вашого закордонного паспорта, так як оригінал буде зберігатися на «Ресепшн» під час круїзу.
 • Бережіться кишенькових злодіїв в місцях, де розташовані основні пам'ятки міста. І нехай Вас не вводить в оману, що Ви перебуваєте в благополучній Європі.
 • Поважайте традиції країн, в які Ви приїжджаєте. Пам'ятайте, що ходити в християнські собори в одязі з відкритими плечима, в коротких спідницях і шортах не можна. У багатьох країнах Вас можуть не пустити в собор або Вам доведеться купити одяг, який буде прикривати оголені ноги і плечі. Особливо це відноситься до ісламських держав. Дотримуйтесь встановлений етикет в одязі, відкриття і вживання будь-яких алкогольних напоїв, включаючи пиво, дозволяється тільки в будівлях міжнародних готелів.
 • Якщо Ви берете автомобіль в оренду, пам'ятайте, що обов'язковим є наявність міжнародних водійських прав (іноді і водійського стажу) і  у більшості випадків -наявність кредитної картки. Необхідно знати правила руху в країні перебування.
 • У більшості країн рівень алкоголю в крові у водіїв - 0%. У деяких країнах (наприклад, в Таїланді) розпивання алкоголю під час поїздки заборонено не тільки водієві, але і пасажиру. При оренді автомобіля зверніть увагу на наявність страховки. У разі аварії або пошкодження машини Ви несете відповідальність відповідно і законодавством країни перебування.
  • Якщо Вас зупинив представник автоінспекції (поліцейський), не вступайте в суперечки з поліцією.
  • Паркуватися слід на платних стоянках або в спеціально відведених місцях. Закривайте автомобіль, навіть якщо Ви залишаєте його на нетривалий час. Не залишайте без нагляду велосипеди.
 • Якщо до Вас починають приставати або випрошувати гроші підозрілі особи, то краще ніяк не реагувати і йти своєю дорогою.
 • Намагайтеся без необхідності не носити дорогі прикраси і великі суми готівки в темний час доби, уникайте відвідувати парки, погано освітлені вулиці.
 • Якщо Ви відчуваєте, що в якомусь районі або конкретному місці Ви викликаєте підвищену увагу, або до Вас вороже налаштовані - постарайтеся залишити його якомога швидше і непомітніше.
 • Не питайте нічого у підозрілих людей на станціях метро, на вокзалах, в аеропорту, особливо у тих, хто нав'язується Вам в "помічники". Краще звертайтеся в довідкове бюро або до поліцейського (який зобов'язаний Вам допомогти).
 • Дотримуйтесь правил особистої гігієни і розумних зусиль щодо випадкових місць громадського харчування. З метою профілактики слід утриматися від вживання в громадських місцях: некип'яченої  води і свіжих соків; свіжих овочевих і фруктових салатів; фруктів, неочищених перед вживанням ..
 • Не залишайте без нагляду цінні речі.
 • Не тримайте цінні речі відкрито - їх можуть викрасти.
 • Не купуйте сувеніри на чорному ринку. Чи не обмінюйте валюту у вуличних комерсантів.
 • Уникайте під час прогулянок темних безлюдних вулиць - вони небезпечні.
 • Уникайте участі у вуличних азартних іграх - Вас можуть обдурити.
 • Пам'ятайте, що за допомогу, яку Вам пропонують або нав'язують на вулиці незнайомі люди, вимагатимуть грошей.
 • Щоб уникнути непорозумінь не приймайте подарунки на вулиці від незнайомих людей.
 • Не купуйте екскурсії у вуличних агентств і приватних гідів. У разі травм або іншого збитку, отриманих при відвідуванні таких екскурсій, туроператор і ваша страхова компанія не зможуть надати допомогу при розглядах з організаторами таких екскурсій.

Отримуйте найкращі пропозиції на пошту