Організаційні моменти

Підготовка до відпочинку важлива для того, щоб ваш відпочинок пройшов гладко і без зайвих хвилювань. Ми висвітлили деякі важливі моменти, які відносяться до організації вашого круїзу.

Організаційні моменти
Перед початком круїзу необхідно вирішити візові формальності. Як правило круїзний лайнер відвідує кілька країн, і Ви повинні бути впевнені, що у Вас є всі необхідні за маршрутом візи. Це відноситься не тільки до маршруту круїзу, а й до всіх країн, які Ви будете відвідувати під час подорожі: а / переліт (особливо транзитні перельоти), проживання до і після круїзу.
Прилітайте як мінімум за один день до початку круїзу, радимо не прилітати в день початку круїзу, так як будь-яке запізнення і затримка приведуть до непотрібних хвилювань. А у випадку серйозної зміни розкладу - ще й до додаткових витрат, оскільки лайнер не чекає запізнившихся і наздоганяти його доведеться вже в наступному порту. У будь-якому випадку, якщо у вас є підозра, що ви можете не встигнути на посадку, то вам необхідно терміново зв'язатися зі своїм менеджером.

Поміняйте готівкову валюту, уточніть заздалегідь, якою валютою користуються на борту, а також у країнах, які Ви збираєтеся відвідати. Тут можуть бути варіанти. Так вартість круїзу може бути в євро, а валюта на борту в доларах. Обмін валюти, як правило, можливий на борту, проте курс обміну вигідніший на березі. Пам'ятайте, що у кожної круїзної компанії є обов'язковий грошовий депозит з розрахунку кількості днів Вашого круїзу, уточніть цю інформацію у круїзного менеджера. У Вас можуть зажадати покласти цю суму на бортовий рахунок при реєстрації або мати цю суму на Вашій банківській картці, якщо Ви вирішили використовувати банківську картку для розрахунків на борту.
Якщо в поїздці Ви будете користуватися банківською картою заздалегідь проконсультуйтеся у банку, який видав цю карту про те, як будуть відбуватися розрахунки. Карта повинна обслуговуватися міжнародними системами, уточніть в банку чи немає яких-небудь обмежень при оплаті карткою за кордоном. При списанні коштів по банківській карті в міжнародних поїздках можливі затримки при розблокуванні коштів. Тому завжди майте із собою необхідну кількість готівкових коштів.

Реєстрація в порту
Як правило, реєстрація в порту починається опівдні, не слід приїжджати задовго до її початку: Вам доведеться чекати в порту, а не всі порти облаштовані зручними терміналами для очікування. Приготуйте закордонний паспорт, а також круїзні квитки. Реєстрація в порту схожа на реєстрацію в аеропорту. При реєстрації в порту пам'ятайте, що основний багаж буде зданий, а Ви повинні пройти  на корабель тільки з ручною поклажею. Багаж доставлять Вам в каюту з невеликою затримкою, тому у Вас повинні бути при собі необхідні речі: документи, медикаменти та інші потрібні для Вас речі . Ручна поклажа буде перевірена на наявність заборонених для пронесення на борт речей.
При реєстрації вас сфотографують для внутрішньої бази, запитають у вас, яким чином ви будете оплачувати готівкою чи кредитною карткою свої бортові витрати. Якщо оплата буде відбуватися банківською карткою, то її потрібно буде пред'явити для авторизації, якщо готівкою, то потрібно буде внести депозит з готівкових коштів. Оригінал закордонного паспорта при реєстрації у вас заберуть. Зробіть собі для поїздки копію Вашого закордонного паспорта. Це потрібно тому, що Ваш закордонний паспорт буде зберігатися на кораблі для проходження паспортного контролю в портах. А ще краще - мати на руках інший документ, що засвідчує Вашу особу (наприклад, права).
По завершенні процедури реєстрації Ви отримаєте бортову картку. Ця картка служить як посвідчення особи для проходження процедур безпеки при виході і посадці на корабель, як карта бортового рахунки для здійснення покупок на борту, а також на ряді кораблів - як ключ від Вашої каюти. При виході з корабля і при поверненні назад тримайте бортову картку при собі, так як Вам доведеться просканувати її на оптичному моніторі.
Більшість круїзних компаній забороняють відвідування лайнера сторонніми особами, тому провести на борт друзів, якщо вони відпочивають в порту заходу не вийде, такі ж суворі правила відносяться до домашніх тварин (виняток становлять собаки-поводирі).

Заздалегідь ознайомтеся з правилами круїзної компанії, з якою Ви збираєтеся зробити подорож, щодо питань пронесення алкоголю на борт і куріння. Як правило, проносити алкоголь для розпивання його на борту або заборонено, або за відкриття пляшки стягується спеціальний збір. Якщо Ви придбали алкогольні напої в порту, Вам потрібно буде при вході на корабель здати їх на зберігання, наприкінці круїзу Ви зможете їх забрати. Це ж відноситься і до алкогольних напоїв, придбаним в магазинах на борту, розпивання їх також заборонено.

Політика куріння може бути різноманітною, однак більшість круїзних компаній останнім часом її посилюють. Кількість публічних місць, де паління дозволене обмежена, з приводу куріння в каюті Вам необхідно також з'ясувати у менеджера заздалегідь. Абсолютно точно воно буде заборонено у внутрішніх каютах і каютах з вікном, для кают з балконом можуть бути варіації.

Пам'ятайте, що всі медичні послуги, якщо вони надаються, на борту платні. Заздалегідь проконсультуйтеся у своїй страховій компанії, яким чином Ви повинні оповістити її про настання страхового випадку.

Отримуйте найкращі пропозиції на пошту